10 lat – 10 rad !!!

Jak dbać o nasze oczy

Wzrok – nasz najważniejszy zmysł. Ale czy wystarczająco dbamy o nasze oczy?
Czy pochylamy się nad tym faktem, zanim jeszcze pojawią się jakiekolwiek objawy. Każdy z nas o tym doskonale wie, ale czy podejmujemy działania na czas, by zapobiec chorobom i nadmiernej eksploatacji oczu.
Żyjemy coraz intensywniej w zanieczyszczonym środowisku, do tego praca z komputerem, telewizor, suche powietrze, klimatyzacja, stres, przemęczenie. Nasze oczy nie są do tego przygotowane.
Osłabiony i pogarszający się wzrok, ból i pieczenie oczu to pierwsze sygnały, które powinny skierować nasze kroki do gabinetu okulistycznego. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji możemy uchronić oczy i samych siebie przed bardziej groźnymi niebezpieczeństwami typu: niedowidzenie lub choroby oczu. W zależności od tego, jaka będzie diagnoza lekarza, możemy otrzymać od niego określone wskazania. Niekiedy okulista stwierdza, iż wystarczą nam odpowiednie ćwiczenia oczu oraz wspomaganie wzroku, specjalnymi preparatami leczniczymi. Kiedy indziej, konieczne zaś mogą okazać się okulary do noszenia ciągłego lub czasowego.

  Ale zanim to nastąpi, proponujemy kilka cennych porad:

 

 • Podczas pracy przy komputerze czy oglądania telewizji w pokoju powinno palić się światło, albowiem przenoszenie wzroku z jasnego ekranu na ciemne tło bardzo je męczy.
 • Należy pamiętać, aby odległość oczu od monitora komputera wynosiła minimum 40-50 cm.
 • Komputer powinien być ustawiony tyłem do okna, aby promienie słoneczne nie padały na monitor i nie oświetlały i tak już jasnego ekranu.
 • Ważne jest także ustawienie oświetlenia podczas pracy – powinno padać z przeciwnej strony niż ręka, w której trzyma się długopis czy pióro.
 • Podręcznik albo notatki należy trzymać w odległości 40 cm od oczu – to optymalna odległość.
 • Lepiej jest czytać w pozycji siedzącej niż leżącej – podczas leżenia napinają się mięśnie poruszające gałkami ocznymi i wzrok szybko się męczy.
 • Aby oczy nie męczyły się zbyt szybko, warto robić specjalne ćwiczenia. Podstawowy zabieg to przerywanie pracy co kilkanaście minut – podczas takiego odpoczynku dobrze jest popatrzeć w dal na odległość 200-300 metrów.
 • Zbawienne działanie mają też ćwiczenia polegające na spokojnym ruchu gałek ocznych w różnych kierunkach oraz skupianie wzroku na przedmiocie położonym raz bliżej, raz dalej.
 • Pracujemy w różnych warunkach: sztuczne światło, niska wilgotność powietrza powodują, że oczy wysychają , bolą lub swędzą stają się ciężkie. Wtedy nie wolno trzeć ich rękami – lepiej przemyć je letnią wodą, zrobić okład z rumianku albo zaaplikować krople. W aptekach można bez recepty kupić np. krople ze świetlikiem.
 • Nawet najlepsze filtry komputerowe nie zapewnią oczom optymalnej ochrony. Warto więc zastanowić się nad zakupem okularów ze specjalnymi powłokami ochronnymi, tzw. Antyrefleksyjnymi , gdyż powłoka ta odbija promieniowanie emitowane z komputera

Sprawiamy że widzisz lepiej!!!

_______________________________

Wszystko o soczewkach progresywnych Hoyalux iD

Profil i styl życia
Rodzinę soczewek progresywnych Hoyalux iD tworzą różne konstrukcje. Wszystko po to,
aby jak najlepiej dostosować się do Twoich potrzeb. Styl życia jaki prowadzisz jest ważną wskazówką pozwalającą dokonać wyboru najlepszej dla Ciebie konstrukcji. W zależności
od doświadczeń jakie posiadasz z soczewkami progresywnymi, od czasu jaki spędzasz w pomieszczeniach lub na zewnątrz, Twojej codziennej aktywności i preferencji, Twój optyk wybierze najlepszą dla Ciebie konstrukcję, która zapewni Ci pełną ostrość widzenia –
zawsze i wszędzie.

Spersonalizowane dla Ciebie
Twój styl życia nie jest jedynym aspektem rozpatrywanym przy wyborze idealnych soczewek progresywnych. Równie ważną rzeczą jest odpowiednie dopasowanie wybranej przez Ciebie oprawy okularowej. Personalizacja soczewek uwzględnia cały szereg pomiarów oprawy oraz sposobu w jaki ją nosisz, dokonywanych za pomocą specjalnego sprzętu i oprogramowania. Dzięki tym parametrom, Twoje soczewki zostaną zaprojektowane z uwzględnieniem Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

 

Dostrzegamy szczegóły
Istotą soczewek Hoyalux iD jest możliwość dostrzegania wszystkiego co dzieje się wokół Ciebie. Większość ludzi posiada różne wartości korekcyjne dla prawego i lewego oka. Nawet w przypadku niewielkiej różnicy, może to prowadzić do zachwiania równowagi wzrokowej
i powodować takie dolegliwości jak zmęczenie oczu i bóle głowy. Soczewki progresywne Hoyalux iD uwzględniają te różnice, czego rezultatem jest stabilna percepcja obrazu, doskonała głębia widzenia i niewymagająca wysiłku akomodacja.

Kontrola Stabilności Obrazu
Dzięki Kontroli Stabilności Obrazu możesz zobaczyć wszystko bez zniekształceń obrazu, mogących występować w konwencjonalnych soczewkach progresywnych. Możesz swobodnie, w zupełnie naturalny sposób przenosić wzrok pomiędzy strefą do dali a strefą do bliży, nie doświadczając przy tym efektu „pływania”. Innymi słowy, bez względu na to co robisz, dzięki soczewkom progresywnym Hoyalux iD zawsze masz gwarancję stabilnego, przejrzystego obrazu i ostrego widzenia.

_________________________________________

Hoyalux iD MyStyle V+

Pełna ostrość widzenia

Wyraźny obraz w ułamku sekundy. Zawsze i wszędzie.

Chwile warte zapamiętania, mimo że cenne, szybko przemijają. Hoyalux iD MyStyle V+ to nowe zindywidualizowane soczewki progresywne firmy HOYA, które zapewniają krystalicznie wyraźny obraz w ułamku sekundy, sprawiając, że staje się on natychmiast ostry.

Niedościgniona efektywność widzenia obuocznego
73%* osób z prezbiopią mieszkających w Europie posiada różne moce korekcyjne dla prawego i lewego oka. Hoyalux iD MyStyle V+ to pierwsze na świecie soczewki progresywne, które uwzględniają tę różnicę i równoważą „działanie” konstrukcji dzięki wyjątkowej Technologii Harmonizacji Binokularnej. Rezultatem tego jest doskonała, niewymagająca wysiłku akomodacja, poczucie stabilności oraz perfekcyjna głębia widzenia.

Nowy wymiar indywidualizacji
Hoyalux iD MyStyle V+ oferują bezprecedensowy stopień indywidualizacji, ponieważ każda osoba jest niepowtarzalna. Nowy Hoya iDentifier umożliwia niezależne dopasowanie każdego z obszarów widzenia: do dali, odległości pośredniej oraz bliży, do potrzeb każdego pacjenta. Wszystko po to, aby uzyskać najwyraźniejszy i najbardziej stabilny obraz we wszystkich chwilach, które są dla nich tak ważne.

Weryfikacja konstrukcji w rzeczywistych warunkach gwarancja perfekcyjnego widzenia
Tworzenie precyzyjnego produktu, jakim są soczewki Hoyalux iD MyStyle V+, zależy od dokładności obliczeń, weryfikacji konstrukcji i procesu produkcji. Będący częścią InnoVision rewolucyjny Binokularny Model Oceny Widzenia (zgłoszony do ochrony patentowej), gwarantuje właściwą efektywność widzenia w rzeczywistych warunkach. Dzięki temu użytkownicy soczewek doświadczają stabilnej percepcji obrazu oraz większej głębi widzenia.

Zalety soczewek Hoyalux iD MyStyle V+:

 • Doskonała, niewymagająca wysiłku akomodacja
 • Perfekcyjna głębia widzenia
 • Niezrównana efektywność widzenia binokularnego
 • Poczucie stabilności
 • Naturalne widzenie

*Dane firmy Hoya na podstawie zamówień soczewek progresywnych w Europie w latach 2007–2013 2007-2013

 

Rodzina soczewek Hoyalux iD

Rodzina soczewek Hoyalux iD oferuje szerokie pola widzenia oraz stabilną percepcję obrazu przy patrzeniu w dowolnym kierunku i na każdą odległość. Tworzą ją cztery konstrukcje, dzięki czemu możesz wybrać tę, która jest najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb.

Pomimo że każda z konstrukcji z rodziny Hoyalux iD ma unikalne cechy i właściwości, to niezaprzeczalnie wszystkie należą do tej samej rodziny. U podstaw wspólnego ”profilu DNA“ soczewek Hoyalux iD stoi wyjątkowa technologia iD FreeForm Design Technology. Gwarantuje ona błyskawiczną adaptację do nowych soczewek okularowych dzięki szerokim, pozbawionym zniekształceń polom widzenia oraz możliwością naturalnego przenoszenia wzroku pomiędzy strefą do dali a strefą do bliży.

Unikalna struktura powierzchni
Podstawą technologii soczewek z rodziny Hoyalux iD jest unikalna struktura powierzchni, w której addycja podzielona jest na komponenty horyzontalne i wertykalne. Są one ustawione w optymalnej pozycji względem gałki ocznej: komponenty wertykalne umieszczone są na zewnętrznej stronie soczewki (dalej od oka), gdzie krótka, efektywna strefa progresji gwarantuje szybką interakcję pomiędzy dalą a bliżą. Komponenty horyzontalne są umieszczone na stronie wewnętrznej (najbliżej oka), zapewniając minimalne zniekształcenia obrazu i możliwie najszersze pola widzenia.

Niewiarygodne doświadczenie: poczuć znaczy uwierzyć
Kontrola Stabilności Obrazu (Balanced View Control) jest jednym z najważniejszych elementów każdej konstrukcji soczewek progresywnych z rodziny Hoyalux iD. Ta unikalna koncepcja zapewnia stabilny obraz podczas poruszania się, w sytuacji gdy zmiana mocy w soczewce mogłaby powodować wrażenie niestabilności. Taki rezultat nazywany jest ”efektem pływania obrazu“. Wielu użytkowników okularów obawia się tego efektu podczas schodzenia po schodach czy też patrzenia w skośnych kierunkach. Te odczucia niestabilności zwiększają poczucie niepewności i mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Kontrola Stabilności Obrazu koryguje zarówno statyczne jak i dynamiczne zniekształcenia obrazu zapewniając stabilne i komfortowe widzenie.

FreeForm Design Technology – kropka nad „i”
iD FreeForm Design Technology jest przysłowiową ”kropką nad i“ przy tworzeniu soczewek z rodziny Hoyalux iD. Ta precyzyjna technologia projektowania i produkcji soczewek gwarantuje ich najwyższą optyczną doskonałość. Wszystkie konstrukcje z rodziny Hoyalux iD są wykonywane w technologii iD FreeForm Design Technology, z uwzględnieniem cech charakterystycznych dla danej konstrukcji.